kumbara.gen.tr

Kumbara, Metal, Pvc, Plastik, Baskılı, Baskısız Kumbaralar 

 Anasayfa  İndirimli ürünler  Yeni eklenen ürünler  Kampanyalar  Bayilik Sistemi  İletişim
   
 
 
Kategoriler
Ev Kumbara (10)
Bacalı Ev Kumbarası
Sadaka Kutusu (2)
Promosyon Kumbara (2)
Kalemlikli Ev Kumbara
Liramatik (1)
Ahşap Radyo (2)
Top Kumbara (3)
Şadırvan Kumbara (3)
Teneke Kumbara (4)
Türkiye Kumbarası (2)
Bağış Kutusu (2)
Ev Kumbara Mini (4)
Kutu Kumbara (1)
Metal Kumbara (1)
   

Aramanızı Daraltın

Sayfalar
  Hakkımızda  
  İletişim  
  Referanslar  
  Toptan Fiyatlar  
  Kargo Bilgileri  
  Siparişler Hakkında  
  Kumbara  
  Sadaka Kutusu  
  Promosyon Kumbara  
  Teneke Kumbara  
  Türkiye Kumbarası  
  Ev Kumbara  
  Yardım Kutusu  
  Bağış Kutusu  
  Kampanyalar  
  Kumbara İmalatı  

Site İstatistik
Aktif Kullanici :8

Toplam Ziyaretçi :564650
Yardım Kutusu
 

Yardım Kutusu ve Yardım Kumbarasının tanımı. 

Türkiye şartlarında yardım kutusu veya yardım kumbarası denilince, öncelikli olarak doğal afetler sonrası birlik ve dayanışmanın getirdiği toplumsal imecenin tek vücut olma hali diye tamamlayabiliriz.

Bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte hemen hemen her bölgede local noktalarda da kişisel, aile, kurum veya kişiler için yardım toplamak zor zamanlarda insanlara el uzatmak insanımızın kalbine Allah'u Tealanın verdiği ve genel manada çok zaman ulaşılan bir yardımlaşma aracıdır. 

Ara ara çeşitli istisnalar olsa da bu kültürün devamlılığı sürmektedir. Öncelikli niyet esasına dayalı olmasından kişiler verdikleri yardımın ilgili yere ulaştığı düşüncesinden çokca mutlu olurlar. 

Kumbara, para biriktirmek için kullanılan, metal, seramik, porselen, plastik vb. maddelerden yapılan, üzerinde para atılacak bir deliği (bazı çeşitlerinde banknotlar için yuvarlak delik) ve altında içini boşaltmak için kullanılan çoğu zaman kilitli kapağı bulunan değişik biçimlerde üretilmiş küçük kutucuk.

Medeniyetler arası farklar kumbara biçimlerini de belirlemektedir. Günümüz teknolojisi bazı kumbaraları, içine atılan para miktarını hesaplar hale getirmiştir.

Özellikle küçük yaşlarda bireye tasarruf ve ekonomi bilincinin aşılanması için bir araç olarak kullanılmaktadır. Tasarruf sembolü olarak da değerlendirilir.

Türkiye'de Kumbara algısı ağırlıklı olarak İş Bankası modeli kumbara algısı ile hala devam etmekte ve yerini bu ilk akla gelen model ile özdeşleştirmiştir. Zamanla açılan özel bankaların çeşitli modelleri ile renklenen kumbara istekleri, yine de teneke kumbara modelinden vazgeçilmediğini gösterir. Son 3 yılda özellikle firmamızın geliştirdiği Ev Modeli kumbara tasarımı ile bireylerin kumbaraya attıkları her bir kuruş birikimlerinin sonunda bir ev, yuva hayali yanısıra, yaş aralıklarına göre değişken olarak çeşitli istekleri beraberinde getirmiştir.

Çocuklar için kitap, oyuncak. Gençler için, kitap, elektronik eşy, müzik aletleri veya acil durumlarda açılan bir banka şubesi tanımı. Orta yaş için çok nadir olmakla birlikte daha çok maddi boyutu yüksek rakamların içine atıldığı bir birikim yöntemidir.

Ancak; Kumbara Türkiye şartlarında öncelikli olarak 1 ev, sıcak bir yuvanın ilk başlandığı temellerinin ve hayallerin başlangıcıdır.

Sadaka kültürü açısından bakıldığında bozuk paraların sadaka olarak verildiği, ve kimsesiz, yoksul, ihtiyaç sahiplerine ulaşmasıdır amaç olan.

Her şekilde kumbara alışkanlığının her bir ev içinde daha fazla yaygın olması için "Her eve 1 Kumbara" diyerek sizde mutfağınızda veya çalışma masanızın bir köşesinde her gün sabahı yada akşam gönlünüzden geçen miktarı içine atarak birikimlerinizin azda olsa çoğaldığını görmekten haz duyacaksınız.

Farklı kumbara modeli ihtiyaçlarınız için bize ulaşmanız 02126576393 yeterlidir.


Vizyon Reklam olarak Kumbara Promosyon. Pvc, Teneke özel imalat kumbaralar.

Tamamen şeffaf ve mat renklerde değişik renk seçenekleri ile size en ideal Kumbara.Siparişleriniz için
0212 6576393 - 4740971 - 0532 7278202

Kumbara hazır stoktan teslim 
Alışveriş Sepetim

Alışveriş sepetiniz boş.


En Populer Ürünler
 
 SADAKA, BAĞIŞ KUTUSU BÜYÜK
 
 BAĞIŞ SADAKA KUTUSU BÜYÜK BOY
 
 LİRAMATİK BOZUK PARA OTOMATI
 
 EV KUMBARA ŞEFFAF
 
 TÜP KUMBARA
 
 EV KUMBARA KIRMIZI
 
 METAL KUMBARA OFSET BASKILI
 
 SADAKA BAĞIŞ KUTUSU EV KUMBARA
 
 ŞEFFAF ŞADIRVAN KUMBARA
 
 TÜRKİYE KUMBARASI - TOP KUMBARA

Yeni Eklenen Ürünler
 SADAKA KUTUSU KLASİK
 
 EV KUMBARA MİNİ ŞEFFAF
 
 METAL KUMBARA OFSET BASKILI
 
 KUTU KUMBARA - KÜP KUMBARA KİLİTLİ
 
 EV KUMBARA MİNİ ŞEFFAF
 
 EV KUMBARA MİNİ ŞEFFAF
 
 EV KUMBARA MİNİ ŞEFFAF
 
 ŞEFFAF EV KUMBARA - UİKZ
 
 EV KUMBARA MİNİ KIRMIZI
 
 EV KUMBARA - TÜRKAV VAKFI ÇALIŞMASI ÖRNEK
 
[ Hakkımızda ] [ Toptan Fiyatlar ] [ Kumbara ] [ Promosyon Kumbara ] [ Türkiye Kumbarası ] [ Yardım Kutusu ] [ Kampanyalar ]
[ İletişim ] [ Kargo Bilgileri ] [ Sadaka Kutusu ] [ Teneke Kumbara ] [ Ev Kumbara ] [ Bağış Kutusu ] [ Kumbara İmalatı ]
[ Referanslar ] [ Siparişler Hakkında ]


© Copyright 2000-12 - www.kumbara.gen.tr - Vizyon Reklam Promosyon. Özel Kumbara İmalat Ürünleri Pazarlama. Tüm hakları saklıdır.
Tel: +90212. 657 63 93 - Faks: 474 09 71 - Gsm: 0532. 727 82 02 - 0532 5893630

Bu internet sitesinin kullanıcıları kumbara.gen.trKullanıcı Sözleşmesini ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.